Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /data/1/e/1e54aa4f-dd08-443c-9e09-ca9acd6e42e7/forensicexaminer.eu/web/wp-includes/plugin.php on line 600

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /data/1/e/1e54aa4f-dd08-443c-9e09-ca9acd6e42e7/forensicexaminer.eu/web/wp-includes/plugin.php on line 600
znalecká činnosť

Poskytované služby

Forenzná činnosť v odbore Grafická diagnostika

Znalecká činnosť v odbore Kriminalistika, odvetvie Grafická diagnostika

Graficko-diagnostické skúmanie sporných dokumentov s cieľom overenia ich pravosti pôvodu, zdroja, spôsobu vyhotovenia, analýzy materiálov a prostriedkov použitých na ich vyhotovenie.

img_1428
Auditorská činnosť

Externý posudzovateľ SNAS.

Školiaca činnosť

Školenia zamerané na overovanie pravosti dokumentov – základné princípy overovania dokladov, bankoviek a iných cenín, úradných dokumentov.

Konzultačná a poradenská činnosť

Posudzovanie technickej úrovne dokumentov z hľadiska ich ochrany pred falšovaním a pozmeňovaním, návrhy ich technických špecifikácií, poradenstvo a konzultácie pri overovaní a rozpoznávaní pravosti dokumentov pre laikov.

img_1381

Znalecká činnosť v odbore kriminalistika, v odvetví grafická diagnostika

Grafická diagnostika je odvetvím kriminalistiky zaoberajúcim sa skúmaním dokumentov podozrivých z falšovania, pozmeňovania, prípadne zneužitia bianko dokumentov. Cieľom skúmania je overiť ich pravosť, autenticitu, zistiť ich pôvod a zdroj. Skúmaním sa tiež zisťuje spôsob ich vyhotovenia, analyzujú sa materiály a prostriedky použité na ich vyhotovenie.

Znalecká činnosť - Znalecké výstupy

  • Znalecký posudok
  • Odborné vyjadrenie
  • Odborné stanovisko
 

Konzultačná a poradenská činnosť

  • Školenia zamerané na overovanie pravosti dokumentov: základné princípy overovania dokladov, bankoviek a iných cenín, úradných dokumentov.
  • Formy školenia:  skupinové i pre jednotlivcov.
  • Cieľové skupiny: pracovníci štátneho i súkromného sektora, bankových inštitúcií, mobilných operátorov, notárskych úradov,  obchodných prevádzok a iní.